התוכן העיקרי

מכתבה של אביב לזכרו של יוסל'ה

לאדם אציל נפש שאני כה אוהבת ומעריכה ואוקיר אותו כל ימי חיי.

מתחילת פרויקט תאטרון העדות אני התחברתי אליך, כל שבוע חיכיתי למפגשים, כדי לפגוש אותך ולהקשיב לסיפורך. אתה מסמל בשבילי את פרויקט תאטרון עדות ודרכך ראיתי עד כמה החיבור בין ניצולי השואה לבין הצעירים הוא חזק ואמיתי. גם בדברים הקטנים- כאשר היית מגיע מיד מזגתי לך כוס מים, אף שהיית עצמאי לחלוטין ועשית את הכול בדרך שלך.  רציתי ולו במעט להעניק לך . כאשר פגשתי את משפחתך הרגשתי שאני מכירה אותם , דרך הסיפורים שתמיד היית מספר לי עליהם, סיפורים מלאי אהבה וגאווה.

אתה אדם מדהים ומורשתך תמשיך לעולמי עד, שמור לך מקום בליבי, מקום של אהבה עצומה והערכה אינסופית. כל משתתפי תאטרון העדות ידעו שאני ואתה יושבים ביחד ושהייתי מגיעה ומיד מחפשת אותך איש יקר, להגיד לך שלום ולשאול לשלומך. אתה היית עמוד איתן בשבילי בפרויקט זה – אשר שינה אותי מבפנים ונתן לי קפיצת מדרגה בביסוס האני העצמאי  שלי. הטוב שבך, הנפש האצילה הנפלאה הנבונה שלך, הפיחה  בי רצון להשפיע על העולם לטוב- דברייך הם הנר לרגליי " לעולם לא עוד".

כאשר הופענו על הבמה הרגשתי כיצד בכל הצגה הקשר בין המבוגרים לצעירים התחזק ואני, זכיתי לעמוד לצדך בזמן שסיפרת על קורות חייך בימי המלחמה הנוראה.   בסוף דברייך סיפרת על משפחתך-  ראינו עד כמה גדול ניצחונך על הצורר הנאצי. הקהל הרב , המוני אנשים ששמעו את סיפור ניצחונך הם העדים לכך.  יוסל'ה, זהו השם בו הכרתי אותך ובו אתה מוכר היום, אך במהלך הפרויקט הכרתי את ארווין, הילד שאיבד את הוריו ואחותו במלחמה אך לא איבד תקווה, בנה לעצמו חיים חדשים והקים משפחה לתפארת מדינת ישראל.

תודה לך,

מלאת גאווה אני כי זכיתי להכיר אותך, זכות שהיא אוצר, מטמון . אזכור אותך לעד יוסל'ה האהוב, שינית אותי לאדם טוב יותר. אוהבת אותך, תמיד אוהב.

אביב פוגל